Стрімкий розвиток технологій вимагає від викладачів та майстрів виробничого навчання в системі П(ПТ)О досконаліших форм і методів проведення уроків як теоретичної, так і практичної підготовки. Вимоги до педагога підвищуються, а найважливішим засобом підвищення педагогічної майстерності педпрацівників є методична робота.

Методичний кабінет територіального відділення частково забезпечений комп’ютерною та офісною технікою,  має сучасний інтер’єр.

Відповідно до Положення про методичну роботу в професійно-технічному навчальному закладі методичний кабінет є центром методичної роботи закладу професійної (професійно-технічної) освіти, де для оперативного використання зосереджуються, систематизуються і експонуються нормативні та інструктивні матеріали, необхідні для організації навчального процесу; навчальна документація, педагогічна, методична література, дидактичні матеріали тощо. 

Методичний кабінет інформує  педагогічних працівників  про досягнення науки і техніки, передового педагогічного та виробничого досвіду, є центром для надання допомоги педагогам при виборі форм та методів навчання і виховання здобувачів освіти, в удосконаленні методики проведення навчальних занять і позаурочних заходів. 

Для оптимального функціонування методичної роботи забезпечено цілий ряд умов:

1. В методичному кабінеті відділення зібрані нормативні документи, згідно з якими здійснюється методична робота: Конституція України, Закони України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про загальну середню освіту», «Положення про методичну роботу в ПТНЗ», «Типове положення про атестацію педагогічних працівників», «Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.05.2006р. за № 419» тощо.

2. Частина інформації зібрана в електронному вигляді:

  • нормативно-правові акти Міністерства освіти і науки України, інформації ДОН, НМЦ ПТО, ІППО тощо;
  • Державні стандарти ПТО;
  • накази та рекомендації Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки, НМЦ ПТО, річний план роботи НМЦ ПТО, власні розроблені нормативні документи;
  • перспективний план розвитку училища на навчальний рік, річні плани методичних комісій, детальні плани, розписані по місяцях;
  • плани та програми з навчальних дисциплін.

3. У методичному кабінеті накопичується література з проблем педагогіки, психології, методики навчання і виховання, Державні стандарти ПТО.

4. Напрацьований педагогами матеріал зберігається у методичному кабінеті для використання іншими педагогами. Триває робота по створенню електронної бази переліку методичних розробок, посібників, дидактичного матеріалу, презентацій педагогів відділення.

5. Методичний кабінет має свою електронну поштову скриньку, яку можуть використовувати всі педагогічні працівники для реєстрації на інтернет-конференції, семінари та направляти роозробки для друку у електронних та друкованих виданнях.

Для того, щоб активізувати роботу педагога щодо пошуку шляхів організації навчально-виробничого процесу необхідно створювати умови роботи для педагога в закладі, ознайомлювати з новинками педагогіки, опрацьовувати і впроваджувати в навчальний процес виробничі та педагогічні технології, вміти створити з допомогою різних методів та засобів комфортне і цікаве навчання для сучасного здобувача освіти. 

Практика впровадження різноманітних форм методичної роботи показала, що саме у творчих педагогів, які використовують у своїй роботі досягнення науки і передовий досвід, як результат – їх особисті досягнення та високі показники у теоретичному та професійному навчанні здобувачів освіти.

 

Методист  Андрущенко О.О.