Середа, 26.02.2020, 20:05
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ТВСВ МЦППЗЗВ (с.Войниха, Лубенський р-н)

Методичний кабінет

Стрімкий розвиток технологій вимагає від викладачів та майстрів виробничого навчання в системі ПТНЗ досконаліших форм і методів проведення уроків як теоретичної, так і практичної підготовки. Вимоги до педагога підвищуються, а найважливішим засобом підвищення педагогічної майстерності педпрацівників є методична робота.

Методичний кабінет училища забезпечений комп’ютерною та офісною технікою,  має сучасний інтер’єр.

Відповідно до Положення про методичну роботу в професійно-технічному навчальному закладі методичний кабінет є центром методичної роботи професійно-технічного навчального закладу, де для оперативного використання зосереджуються, систематизуються і експонуються нормативні та інструктивні матеріали, необхідні для організації навчального процесу; навчальна документація, педагогічна, методична література, дидактичні матеріали тощо. 

Методичний кабінет інформує  педагогічних працівників  про досягнення науки і техніки, передового педагогічного та виробничого досвіду, є центром для надання допомоги педагогам при виборі форм та методів навчання і виховання учнів, в удосконаленні методики проведення навчальних занять і позаурочних заходів. 

Для оптимального функціонування методичної роботи забезпечено цілий ряд умов:

1. В методичному кабінеті училища зібрані нормативні документи, згідно з якими здійснюється методична робота: Конституція України, Закони України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про загальну середню освіту», «Положення про методичну роботу в ПТНЗ», «Типове положення про атестацію педагогічних працівників», «Положення про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.05.2006р. за № 419» тощо.

2. Частина інформації зібрана в електронному вигляді:

  • нормативно-правові акти Міністерства освіти і науки України, інформації ДОН, НМЦ ПТО, ІППО тощо;
  • Державні стандарти ПТО;
  • накази та рекомендації Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки, НМЦ ПТО, річний план роботи НМЦ ПТО, власні розроблені нормативні документи;
  • перспективний план розвитку училища на навчальний рік, річні плани методичних комісій, детальні плани, розписані по місяцях;
  • плани та програми з навчальних дисциплін.

3. У методичному кабінеті накопичується література з проблем педагогіки, психології, методики навчання і виховання, Державні стандарти ПТО.

4. Напрацьований педагогами матеріал зберігається у методичному кабінеті для використання іншими педагогами. Триває робота по створенню електронної бази переліку методичних розробок, посібників, дидактичного матеріалу, презентацій педагогів ПТУ №53 с.Войниха.

5. Методичний кабінет має свою електронну поштову скриньку, яку можуть використовувати всі педагогічні працівники для реєстрації на інтернет-конференції, семінари та направляти роозробки для друку у електронних та друкованих виданнях.

Для того, щоб активізувати роботу педагога щодо пошуку шляхів організації навчально-виробничого процесу необхідно створювати умови роботи для педагога в закладі, ознайомлювати з новинками педагогіки, опрацьовувати і впроваджувати в навчальний процес виробничі та педагогічні технології, вміти створити з допомогою різних методів та засобів комфортне і цікаве навчання для сучасного учня. 

Практика впровадження різноманітних форм методичної роботи показала, що саме у творчих педагогів, які використовують у своїй роботі досягнення науки і передовий досвід, як результат – їх особисті досягнення та високі показники у теоретичному та професійному навчанні учнів.

 

Методист ПТУ №53 с.Войниха

Андрущенко О.О.