Середа, 26.02.2020, 19:07
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ТВСВ МЦППЗЗВ (с.Войниха, Лубенський р-н)

Кравець

Кравець

В усі часи в суспільстві панували певні погляди, смаки, художнє уявлення про одяг. І все це пов’язано із професією кравця. Вона є однією із найдавніших і одночасно однією з найсучасніших і найнеобхідніших людям професій. 

Професія кравця дуже стародавня і у всі часи вважалася почесною, адже від таланту і смаку кравців залежить зовнішній вигляд людини. Результатом праці кравця є одяг: жіночий, чоловічий, дитячий, зимовий, літній і демісезонний, верхній і легкий.

Секрети кравецької майстерності накопичувалися тисячоліттями. Протягом тисячоліть людина виготовляла одяг вручну. І лише в минулому столітті з’явились перші швейні машини, але частка ручної праці перевщує 80 відсотків, це обумовлено тим, що одяг дуже і дуже різноманітний. А це в свою чергу ставить підвищені вимоги до особистості кравця, його кваліфікації і психофізіологічних властивостей.

 

Сучасний кравець повинен бути високорозвинутою людиною, технічно грамотним фахівцем, що уміє самостійно вирішувати поточні виробничі завдання.

У кравця повинні бути здатності до творчої діяльності, цікавість до всього нового, прагнення до нестандартного мислення, широкий кругозір, художній інтерес та творча художня майстерність. 

Багато що в роботі кравця залежить від уміння спілкуватися з клієнтами, бачити особливості їх фігури, поведінки, характеру, темпераменту, віку.

Кожна людина, де б вона не була, яку б роботу не виконувала, бажає бути сучасною, стильною, красивою та модною. Професія  “Кравця” покликана втілити наші бажання в життя.

Професія “Кравець” одна з найстародавніших, і в той же час сучасна, тому що мода змінюється «щодня» і послуги кравця потрібні постійно.

Успішному оволодінню професії допомагають знання таких предметів, як математика, креслення, малювання, анатомія та фізіологія людини. Наші випускники після закінчення училища працюють на швейних підприємствах, приватних ательє міста та району. 

Сучасний кравець повинен вміти:

- виконувати всі види робіт щодо виготовлення одягу за індивідуальним замовленням;

- вибирати фасони відповідно до тенденцій моди;

- проводити ремонт легкого одягу;

- застосовувати передові методи організації праці.  

Санітарно-гігієнічні умови та безпека праці.

Праця кравця належить до розряду фізичної праці середньої тяжкості. Трудова діяльність здійснюється у приміщенях, які оснащені сучасними швейними машинками та іншими швейними пристроями. Температура в швейному цеху – 22-230 С. Виробничі травми можуть бути викликані механічними ударами, порізами, проколами, опіками.  

 

Вимоги професії до особистості працівника.

За квасифікацією Клімова ця професія належить до типу “людина-художній образ”. Кравець повинен мати хороший окомір, координацію рухів рук, стійкість уваги. 

Обов’язкові особисті якості: ввічливість.